CA901 Powiększ

mikroskop Levenhuk 625

Mikroskop laboratoryjny Levenhuk 625 pozwala prowadzić obserwacje metodą jasnego pola i można go używać zarówno w szkole, czy na uczelni, jak i w profesjonalnym laboratorium. Mikroskop ten posiada wysokiej jakości optykę pokrytą powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu obraz jest jasny i ostry. Zastosowanie dwuokularowej głowicy sprawia, że wzrok mniej się męczy i możliwe jest prowadzenie długich obserwacji.

Więcej szczegółów

Mikroskop Levenhuk 625 wyposażony jest w obrotową głowicę z zamontowanymi czterema soczewkami obiektywowymi, dzięki czemu można płynnie zmieniać powiększenie bez przerywania pracy. Rozstaw okularów głowicy można regulować oraz nachylić pod kątem 30 stopni, co pozwala zając wygodną pozycję podczas obserwacji. Mikroskop jest wyposażony w dwa zestawy okularów o różnym stopniu powiększenia. W podstawowym zestawie mikroskop Levenhuk 625 oferuje zakres powiększenia od 40x do 2000x. Aby poprawić jakość obrazu podczas pracy przy dużym powiększeniu (1000x, 2000x), wykorzystuje się olejek imersyjny. Osiąga się to poprzez zanurzenie soczewki obiektywowej oraz próbki w przezroczystym oleju o wysokim współczynniku załamania światła. Fiolka z olejkiem imersyjnym jest dostarczona razem z mikroskopem. W skład zestawu wchodzi również niebieski filtr, który poprawia kontrast obrazu podczas obserwacji niektórych próbek.
Za sprawą wbudowanego oświetlenia z mikroskopu Levenhuk 625 można korzystać nawet w ciemności. Lampa halogenowa ma regulowaną jasność i jest wyposażona w kondensor Abbego, dzięki czemu można ustawić odpowiednie oświetlenie przy każdym powiększeniu.
Stolik mikroskopu może zostać wyposażony w dodatkowy uchwyt na próbki i można go regulować w dwóch płaszczyznach, co pozwala na oglądanie dużych obiektów bez konieczności ich przesuwania. Osobne układy regulacji precyzyjnej i zgrubnej pozwalają ustawić maksymalną ostrość obrazu.

Głowica

dwuokularowa

Materiał układu optycznego

szkło

Powiększenie

x40 - x2000

Okulary

WF10x, WF20x

Soczewki obiektywowe

4x/0,10; 10x/0,25; 40x/0,65; 100x/1,25 (zanurzenie w olejku)

Rewolwer

4 obiektywy

Stolik

125x115 mm

Kondensor

Abbego, 1,25 N.A

Oświetlenie

lampa halogenowa 6 V/20 W

Parametry produktu

waga 5.2 kg
gwarancja dożywotnia
koszt dostawy 19 zł
realizacja zamówienia do 14 dni

1 319 zł  brutto